mgr Jolanta Kruszakin

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, interwentem kryzysowym i coachem.

Jestem absolwentką Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jestem dyplomowanym psychoterapeutą psychodynamicznym (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne) i certyfikowanym superwizorem z zakresu interwencji kryzysowej (Certyfikat Prowadzenia i Superwizowania Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego).  Ukończyłam podyplomowe studia „Podstawy systemowej terapii rodzin” w Collegium Medicum UJ.

Prowadzę konsultacje, psychoterapię i interwencję kryzysową dla nastolatków i dorosłych oraz terapię par i małżeństw. Wspieram osoby znajdujące się w trudnych kryzysowych sytuacjach życiowych, spowodowanych różnymi nagłymi zmianami życiowymi, bądź długotrwałym stresem. Pomagam osobom cierpiącym z powodu lęków, depresji, objawów nerwicowych, zaburzeń osobowości.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Od 2002 r. prowadzę własną praktykę psychoterapeutyczną, pracując indywidualnie z osobami dorosłymi i prowadząc terapię par/małżeństw. Do 2019 r. prowadziłam  gabinet w Krakowie, a od tego czasu przeprowadziłam się i działam w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach.

Jestem także certyfikowaną trenerką (MATRIK, Edexcel & BTEC Professional Qualifications) i coachem (ACC, ICF, Erickson College International). Od ponad 20 lat w ramach współpracy z firmami szkoleniowo-doradczymi wspieram rozwój organizacji. Interesuję się systemowym podejściem do organizacji, zarządzaniem sytuacjami kryzysowymi i relacjami z klientami, efektywnością osobistą i stresem osób tworzących zespół.

W ramach rozwoju zawodowego ukończyłam wiele szkoleń i kursów doskonalących, zarówno z obszaru psychoterapii, jak i  trenersko-coachingowych. Regularnie biorę udział w Konferencjach, Sympozjach, itp. Zjazdach branżowych.

Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Stowarzyszenia Interwencji i Pomocy Psychologicznej Vivos Voco.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w:

– 1998-2004 – Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Niepołomicach, jako psycholog,

– 1998-2016 – Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie, jako psycholog, terapeuta, interwent kryzysowy, konsultant,

– 2015-2019 – Centrum Dobrej Terapii w Krakowie, jako psycholog, psychoterapeuta,

– 2015-2020 – Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, jako wykładowca,

– 2019- nadal – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Krzeszycach, jako psycholog,

– 2020-2021 – Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, jako psycholog,

– 2021- nadal – Instytut Zdrowia Psychicznego Para Familia w Gorzowie Wielkopolskim, jako psycholog, psychoterapeuta,

– 2021 – nadal – Centrum Badań Psychologicznych i Psychoterapii i Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kostrzynie nad Odrą, jako psycholog, psychoterapeuta.